amie_poradnia_kolor_jasne_tlo_2

Psychoterapia, to czas tylko dla ciebie.

Podczas sesji uwaga psychoterapeuty jest skupiona wyłącznie na Tobie. Wszystko, co powiesz, zostanie wysłuchane bez żadnego oceniania, krytykowania czy zmieniania tematu. Podczas terapii, w komfortowych warunkach, dostajesz czas by zastanowić się nad się nad sobą, zrozumieć swoje zachowania i emocje. Psychoterapia to czas, w którym poznajesz siebie, swoje potrzeby.

 

Psychoterapia, to miejsce, w którym jesteś po prostu sobą.

Psychoterapeuta pomoże Ci nazwać problem, poszukać możliwych rozwiązań i uświadomić sobie ich konsekwencje, ale nigdy nie powie Ci, że coś zrobiłeś źle, lub jaką decyzję powinieneś podjąć. To właśnie podczas sesji będziesz mógł być po prostu sobą i czuć to czujesz naprawdę.

 

Psychoterapia, to zrozumienie siebie i innych

Psychoterapia to przede wszystkim rozmowa, również o rzeczach dla Ciebie trudnych, których żałujesz lub których się wstydzisz. Celem tej rozmowy jest zrozumienie swoich zachowań. Podczas terapii dowiesz się, że Twoje decyzje lub zachowania są konsekwencjami emocji, których nie potrafiłaś wyrazić inaczej. Tak samo będziesz potrafiła odnieść się do swoich bliskich. Dostrzeżesz, że niektóre zachowania ze strony rodziców, partnera czy dzieci, które są dla ciebie przykre, nie są wynikiem złych intencji, a jedynie brakiem umiejętności wyrażania ich w inny sposób. To bezcenna lekcja, która pozwala nam znacznie poprawić jakoś relacji.

 

Psychoterapia przypomni Ci o prawie do mówienia „nie”

 

Podczas psychoterapii odkryjesz na nowo, że masz prawo pewnych rzeczy po prostu nie lubić, nie chcieć lub się z nimi nie zgadzać. Podczas sesji odkryjesz swoje własne granice i nauczysz się mówić o nich wprost, bez poczucia dyskomfortu. Psychoterapia to bezcenna szkoła asertywności, czyli umiejętności odmawiania oraz swobodnego wyrażania własnej opinii.

 

 

Psychoterapia to miejsce, w którym zaczynasz od nowa

 

Celem psychoterapii jest poprawa jakości Twojego życia. Podczas sesji będziesz przyglądała się sobie, mierzyła się z przykrymi wspomnieniami, ale też ze swoimi cechami charakteru. Sukces psychoterapii zależy od Twojej motywacji, gotowości do porzucenia starych nawyków i chęci wyciagnięcia wniosków ze swoich dotychczasowych przeżyć. To moment, w którym podejmiesz decyzję by pewne rzeczy zostawić za sobą i ruszyć na przód.

 

Psychoterapia buduje poczucie własnej wartości

Podczas psychoterapii uczysz się siebie i swoich zachowań, dlatego z każdą sesja co raz więcej wiesz o sobie, lepiej się rozumiesz. Poznajesz swoje mocne i słabe strony, wiesz jakie mają podstawy i skąd się wzięły. To pozwoli Ci świadomie je wykorzystywać i czć się pewniej w każdej sytuacji.