Maria Bochenek

Pomagam dorosłym, terapia w j.angielskim

Jak pomagam?

w gabinecie

po angielsku

online

Podczas spotkań najważniejsze jest dla mnie zbudowanie relacji opartej na bezpieczeństwie i zaufaniu. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji.

O sobie

Psychoterapię dopasowuję indywidualnie do pacjenta, wykorzystując techniki poznawcze, behawioralne, Dialog Motywujący i tzw. trzecią falę CBT. Najważniejsze jest dla mnie przekonanie, że pacjent jest ekspertem od samego siebie. Dlatego w pracy skupiam się na aktywnym słuchaniu, zaangażowaniu i uważności, dzięki którym mogę dobrze zrozumieć zgłaszane trudności, a także pomagać pogłębiać wiedzę o sobie samym. Moim celem jest wyposażenie pacjenta w narzędzia i umiejętności, dzięki którym długotrwale poprawi jakość swojego życia.

Pracuję z osobami dorosłymi zmagającymi się z trudnościami psychologicznymi i emocjonalnymi.

Pomagam osobom, które doświadczają:

 • Obniżonego nastroju (depresja, przewlekły smutek, brak motywacji i poczucia sensu)
 • Lęków i fobii (lęk uogólniony, społeczny, ataki paniki, fobie proste)
 • Zaburzeń obsesyjno- kompulsyjnych
 • Przewlekłego stresu
 • Trudności w relacjach
 • Niskiej samooceny
 • Wstydu

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. 

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Środowiskowym Domu Samopomocy typu A zajmującym się rehabilitacją społeczną uczestników, w Areszcie Śledczym realizując oddziaływania psychokorekcyjne wobec osadzonych, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania się oraz na stażu w poradni Akademii Motywacji i Edukacji gdzie prowadziłam terapię dla osób cierpiących na depresję, zaburzenia lękowe i napady złości. 

Aktualnie pracuję klinicznie z pacjentami indywidualnymi w placówkach prywatnych m.in. w NaMyśli – Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

Wykształcenie

Ukończyłam psychologię o specjalności w zakresie psychologii klinicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji, cały czas podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w czteroletnim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo – behawioralnej w ośrodku rekomendowanym i atestowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT). 

Szkolenia i studia podyplomowe

 • Czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie (w trakcie)
 • Szkolenie z profilowania kryminalnego (Ośrodek Psychologii Sądowej i Pomocy Psychologicznej w Krakowie)
 • Interwencja kryzysowa w czasach pandemii COVID-19

Certyfikaty

 • W trakcie certyfikacji.

Bezpłatnie możesz zmienić termin sesji lub ją odwołać do 24h przed zaplanowanym rozpoczęciem.

Za sesję zapłacisz przelewem online podczas umawiania wizyty.

Nie nic musisz instalować by skorzystać z psychoterapii online. Wideo-sesję zrealizujesz korzystając ze swojej przeglądarki interetowej lub telefonu.

Let’s

Want to discuss my work or a challenge you’re facing?  Leave your details and I’ll get back to you