Dzień Walki z Depresją 23 lutego

W Poradni AMiE aktywnie wspieramy Dzień Walki z Depresją 23 lutego.

Jak wspierać innych w depresji, zwłaszcza kiedy chorują ludzie bardzo młodzi.
Film przygotowany przez Fundację Dbajmy o Siebie.
Prezeska Fundacji Karolina Rakocz rozmawia z psychoterapeutką Iwoną Popielarz.

Miło nam poinformować, że wszystkie miejsca na konsultacje i spotkania z ekspertami zostały wyczerpane. Zapraszamy do śledzenia nas na FB i Instagramie, gdzie wkrótce informacje o kolejnych naszych działaniach.
Pozdrawiamy serdecznie!
Zespół Poradni AMiE

Zapraszamy na bezpłatne spotkania z naszymi ekspertami:

termin: 23.02.2023
gdzie: online jak i stacjonarnie w Poradni Amie w Warszawie przy ul. Wspólnej 56
czas trwania spotkania: 30 minut

  • Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z depresją czy obniżonym nastrojem, przyjdź na bezpłatną konsultację do Poradni AMiE.
  • Dowiesz się o pierwszych oznakach depresji, jej profilaktyce oraz jak wspierać osoby doświadczające obniżonego nastroju czy depresji.
  • Nasi eksperci opowiedzą również o podejściach terapeutycznych, które mają NAUKOWO potwierdzoną skuteczność leczenia depresji, m.in. na temat terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym

OFERTA SPECJALNA

bezpłatne konsultacje wstępne do intensywnej terapii krótkoterminowej. Oferujemy 10 wolnych miejsc na terapię krótkoterminową. Każda terapia to cykl 10 indywidualnych spotkań. O przyjęciu na konsultację wstępną decyduje kolejność miejsc, a ostateczną decyzję o kwalifikacji na terapię krótkoterminową podejmuje psychoterapeuta po przeprowadzeniu konsultacji wstępnej.

Celem konsultacji wstępnej jest jak najlepsze dopasowanie oferty terapii krótkoterminowej do osób zainteresowanych terapią. Więcej o terapii krótkoterminowej na stronie Poradni AMiE

termin konsultacji: 23.02.2023
gdzie: online jak i stacjonarnie w Poradni Amie w Warszawie przy ul. Wspólnej 56
czas trwania konsultacji: 30 minut

WEBINAR „Jak wspierać osoby w spektrum autyzmu doświadczające stanów depresyjnych?”

kiedy: 23.02.2023 godz. 19:00-20:00
gdzie: Platforma Zoom
koszt: bezpłatnie

prowadząca: Dorota Kułakowska, Poradnia AMiE
moderatorka spotkania: Anna Derwich, Fundacja Dbajmy o Siebie

Dorota Kułakowska jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych w zakresie psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji. Od 19 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, realizując różne formy pomocy i wsparcia w obszarach: niepełnosprawności, oświaty, zdrowia psychicznego. Realizatorka wszystkich części „Szkoły dla rodziców >i wychowawców”, programu rekomendowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Zajmuje się terapią indywidualną osób, z takimi trudnościami jak lęk, depresja czy niskie poczucie własnej wartości. Udziela wsparcia osobom m.in. będącym w kryzysach psychicznych, z trudnościami emocjonalnymi (radzenie sobie ze złością), osobom z niepełnosprawnościami.

Anna Derwich – psycholożka, terapeutka motywująca, psychoterapeutka i superwizorka terapii poznawczo-behawioralnej. Współazłożycielka Akademii Motywacji i Edukacji w ramach której prowadzi szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, fundatorka Fundacji Dbajmy o Siebie zajmującej się wspieraniem zdrowia psychicznego.

Zakres tematyczny:

Osoby ze spektrum autyzmu bardzo często doświadczają różnych trudnych emocji. Trudne jest ich rozpoznanie, zrozumienie, czasem jeszcze trudniejsze ich przeżywanie. Obniżony nastrój, stany depresyjne u tych osób mogą być znaczącym wyzwaniem dla ich opiekunów. Objawy depresji często ukrywają się za powszechnymi cechami autyzmu takimi jak np. pozbawiona emocji ekspresja,  problemy ze snem, problemy koncentracją, zaburzenia zachowania. Wzrastająca liczba osób chorującej na depresję, w tym bardzo młodych osób stwarza potrzebę rozwijania wiedzy na ten temat i wspierania zarówno młodzieży jak i ich opiekunów.

Bazując na przykładach przeżywania stanów depresyjnych przez młode
osoby omówione zostaną ważne informacje:
– jak rozpoznać sygnały mogące świadczyć o depresji
– jak umiejętnie reagować w przypadku podejrzenia depresji
– jak chronić się przed obniżonym nastrojem będąc rodzicem/opiekune

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo.

W przypadku braku informacji prosimy o sprawdzenie folderu SPAM lub kontakt z poradnia@amie.pl