Webinary 2023

WEBINAR „O stracie, żałobie i nadziei”

kiedy:  15.02 godz. 18:00

gdzie: Platforma Zoom

koszt: bezpłatnie

prowadząca: Agnieszka Brymerska, psychonkolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji

Przechodząc przez kolejne etapy życia człowiek chcąc czy nie doświadcza
w swoim życiu strat. Dorastając traci intymny związek dziecka z matką, opuszcza dom rodzinny itd. Pośród tych przeróżnych strat, wędrując przez życie doświadczamy również start bliskich osób – śmierć bez względu na to co ją spowodowało wywołuje w nas wtedy niejednokrotnie gniew, ból i wiele emocji. Doświadczenie straty zdrowia, pełnosprawności fizycznej dla wielu z nas może być trudne i już sama diagnoza choroby onkologicznej może zaczynać proces „ żałoby”. Żałoba czy bycie w żałobie to określenie, którym najczęściej określa się osoby dotknięte stratą, od których niejako oczekuje się określonego rodzaju zachowania, reakcji, zewnętrznych emblematów (np. czarny strój) zgodnie z wierzeniami czy obyczajowością danej kultury.
Na lutowym  webinarze zastanowimy się:
·         jak poradzić sobie ze stratą
·         co może być pomocne, a co mniej w radzeniu sobie
·         jak możemy pomóc przyjacielowi, dziecku czy sąsiadowi
·         czy można się przygotować, zabezpieczyć na wypadek straty

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców!

Formularz zapisów

Uwaga! Zapisy do 15.02. 2023 do godziny 15:00

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo.

WEBINAR „Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami?”

kiedy: 14.12.11.2022 g. 18.00

gdzie: Platforma Zoom

koszt: bezpłatnie

prowadząca: Monika Rosińska psycholożka i pedagożka, terapeutka behawioralna i specjalistka Dialogu Motywującego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą

Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieci były przede wszystkim szczęśliwe. Szczęśliwe czyli jakie? Każdy z nas ma osobistą definicję szczęścia. Większość z nas zgodzi się jednak pewnie, że szczęśliwe dziecko to takie, które jest radosne, ma kolegów i koleżanki, a z czasem przyjaciół, ma poczucie własnej wartości, radzi sobie z wyzwaniami edukacyjnymi. Tak rozumiane szczęście wiąże się z emocjami – umiejętnością ich rozpoznawania i nazywania, wyrażania w sposób akceptowany społecznie, radzeniem sobie z przeżywaniem własnych emocji oraz empatycznym reagowaniem na emocje innych.

Jak reagować na trudne emocje dzieci? Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze złością, strachem czy smutkiem? Jak uczyć dzieci empatii?

Mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedzi na te pytania na naszym środowym spotkaniu – już 14.12.2022.

Zapraszamy rodziców i opiekunów!

Formularz zapisów 

Uwaga! Zapisy do 14.12.2022 do godziny 15:00

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo.

WEBINAR „W pułapce negatywnych myśli – czyli jak nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość”

kiedy: 28.11.2022 o godzinie 18:00

gdzie: platforma ZOOM

koszt: bezpłatnie

prowadząca: Justyna Mikuła – psycholożka, trenerka umiejętności psychologicznych i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia. Specjalizuje się w pracy z osobami doświadczającymi zaburzeń lękowych i depresyjnych, zmagającymi się z obniżonym nastrojem i niską samooceną. W swojej pracy ceni budowanie relacji terapeutycznej w atmosferze szacunku, wsparcia i braku ocen.

„Jestem do niczego” … „Nigdy nic mi się nie udaje” … „On na pewno pomyślał o mnie coś złego” …”Dlaczego inni zawsze są lepsi ode mnie?” Brzmi znajomo?

Czy wiesz, że nasze myśli wpływają na to jak postrzegamy siebie, świat i sytuacje, w których się znajdujemy? Bardzo często patrzymy na wydarzenia tylko w jeden określony sposób, pomimo, że perspektyw może być kilka. W pułapki negatywnych myśli wpada każdy z nas, ponieważ lubimy kierować się naszymi wyobrażeniami na temat danej sytuacji a nie faktami.
Na webinarze dowiesz się:
•    Jak nasze myśli wpływają na naszą rzeczywistość
•    Jakie są najczęstsze pułapki myślenia, w które wpadamy
•    Jak radzić sobie z negatywnymi myślami

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców! 

Formularz zapisów 

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo.

WEBINAR „Psychoterapia? Czym jest psychoterapia i kto ją prowadzi – psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra? Jaki rodzaj najbardziej odpowiedni?”

kiedy: 17.11.2022 o godzinie 18:00

gdzie: platforma ZOOM

koszt: bezpłatnie

prowadząca: Maria Bochenek  psycholożka, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, prowadzi terapię  w języku angielskim. Podczas spotkań najważniejsze jest dla niej budowanie relacji opartej na bezpieczeństwie i zaufaniu. Prywatnie kocha zwierzęta.

Psychoterapia przestaje być tabu i decyzję o jej rozpoczęciu podejmuje coraz więcej osób. Nadal jednak pojawiają się pytania, czym tak naprawdę jest i czego możemy spodziewać się w trakcie spotkań.

O tym, na czym polega psychoterapia, do kogo zgłosić się po pomoc oraz o roli psychologa, psychoterapeuty i psychiatry porozmawiamy na naszym spotkaniu 17.11.2022.

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców! 

Formularz zapisów 

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo.

WEBINAR „Jeszcze bezpieczna przyjemność czy już uzależnienie? O sztuce zarządzania przyjemnościami”

kiedy: 07.11.2022 o godzinie 18:00

gdzie: platforma ZOOM

koszt: bezpłatnie

prowadząca: Karolina Rakocz — psycholożka, specjalistka terapii uzależnień, terapeutka motywująca PTTM i certyfikowana  psychoterapeutka poznawczo-behawioralna  z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

Już 7 listopada porozmawiamy o przyjemnościach. O grze na komputerze, na telefonie, korzystaniu z insta, TikToka, Facebooka, kupowaniu przez Internet.

Bywa, że dorośli mówią „Jesteś uzależniony!”, a Ty uważasz, że to bzdura. A zatem, gdzie jest ta magiczna granica pomiędzy uzależnieniem, a przyjemnością? Od czego to zależy? Dlaczego niektórzy korzystają z przyjemności i nie mają trudności zaprzestać, a innych pochłaniają one całkowicie?

Chcesz wiedzieć więcej w tym obszarze? Zapraszam na webinar o sztuce zarządzania przyjemnościami. Dowiesz się jak bezpiecznie z nich korzystać, by nie wpaść w pułapkę uzależnienia.

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców! 

Formularz zapisów 

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo. 

Webinar „STOP ZATROSKANIU, DOŁOWANIU. O tym, dlaczego się martwimy i jak sobie radzić w świecie pełnym powodów do zmartwień„

kiedy: 26.10.2022 o godzinie 18:00
gdzie : platforma ZOOM
koszt: bezpłatnie
prowadząca: Zuzanna Wodyk – psycholożka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji , osoba szczerze zaciekawiona ludzkimi interakcjami,  czerpiąca z empatii i wiedzy, by zrozumieć i wesprzeć. Mama dwójki synów, miłośniczka kawy i sztuki wypieków, podróżniczka.

„Chciał(a)bym przestać się tak martwić i przejmować wszystkim” – ten problem często wybrzmiewa z ust wielu osób. Żyjemy w świecie, który dostarcza nam nieskończoną liczbę powodów do zmartwień. Co zatem zrobić, by nie dać się temu przytłoczyć?
Podczas październikowego webinaru – już 26.10,  przyjrzymy się źródłom martwienia się – zastanowimy się jaką pełni funkcję i co sprawia, że jedni z nas martwią się bardziej, a inni mniej. Poznamy pułapki w jakie wpadamy, gdy się martwimy i omówimy sposoby na to, by się z nich wydostać, a w efekcie –  jak skutecznie radzić sobie ze zmartwieniami.
 

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców!

Formularz zapisów

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo. 

Webinar „Egzaminy bez spiny. Jak radzić sobie ze stresem”

kiedy: 13.10.2022 o godzinie 18:00
gdzie : platforma ZOOM
koszt: bezpłatnie
prowadząca: Dorota Kułakowska psycholożka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Stres stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Dotyka nas wszystkich już od najmłodszych lat. Niewątpliwie, jednym z obszarów, który dostarcza wielu powodów do stresu, jest życie szkolne. Wymagania szkolne, sprawdziany, presja na wyniki, oceny to są często już wystarczające powody stresu. Czemu się stresujemy? Co sprawia, że jedni stresują się bardziej inni mniej? Jak sami potęgujemy swój stres? I w końcu jak sobie ze stresem radzić? Mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedzi na te pytania na naszym czwartkowym spotkaniu – już 13.10.2022.

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców!

Formularz zapisów

Po zapisaniu się, dostęp do webinaru otrzymają Państwo mailowo.