Relacje
Dobre, ciepłe relacje międzyludzkie to często najcenniejsza dla nas wartość. Przykładamy do nich wagę zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Umiejętność ich budowania, podtrzymywania jest bazą naszego poczucia bezpieczeństwa i uczucia więzi z najbliższymi. Jednocześnie trudności w ramach związków z partnerami lub innymi bliskimi czy konflikty w pracy to jedne z najczęstszych tematów terapii.
W ramach psychoterapii możemy rozpoznać własne trudności i mocne strony w relacjach z drugim człowiekiem oraz rozbudować umiejętności pomocne w tym zakresie. Posiadanie tych umiejętności pozwali nam na realizację własnych celów i zaspakajanie potrzeb takich jak np. budowanie intymnej relacji, przynależności do grupy czy samorealizacja w obszarze prywatnym i zawodowym.

Nie przyjmuję w gabinecie
Rozmawiam online
Rozmawiam po angielsku
Iga Jaraczewska
Absolwentka studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie Londyńskim. W 1986r. z wyróżnieniem ukończyła podyplomowe studia dzienne w psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Middelsex Hospital Medical School w Londynie; kierownik szkolenia: dr Victor Meyer (twórca innowacyjnego programu terapii dla osób z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi.
Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, prowadząc konsultacje i psychoterapię (indywidualną i grupową) oraz terapię par i rodzin w nurcie psychoterapii poznawczo – behawioralnej (w tym trzecia fala) i dialogu motywującym. Prowadzi psychoterapię krótko- i długoterminową w języku polskim i angielskim.
Od ponad 20 lat zajmuje się wspieraniem różnych osób w zmianie destrukcyjnych nawyków (związanych z jedzeniem, nadmiernym wykorzystywaniem internetu itp.), wychodzeniu z uzależnienia (alkoholizm, narkotyki), radzeniu sobie z różnego rodzaju problemami emocjonalnymi i trudnościami życiowymi, problemami w związkach partnerskich i relacjach z dziećmi. Pomaga osobom doświadczającym obniżonego nastroju, stanów depresyjnych, ataków paniki, natręctw, nadmiernego stresu, zaburzeń osobowości czy zaburzeń odżywiania.
Szczególną uwagę zwraca na wspieranie osób w rozwijaniu umiejętności uważnego zadbania o własny dobrostan.
Prywatnie miłośniczka m.in. rodzinnych spacerów z psem Urwisem.
249 zł
/ sesja

Nie przyjmuję w gabinecie
Rozmawiam online
Nie rozmawiam po angielsku
Anna Derwich
Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą prowadząc konsultacje i psychoterapię indywidualną oraz terapię par. Terapię prowadzi w nurcie poznawczo-behawioralnym, terapii schematów, terapii dialektyczno-behawioralnej oraz dialogu motywującym.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w terapii zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, uzależnień, problemów z codziennym funkcjonowaniem, leczeniu traumy oraz pomocy ofiarom przemocy. Relacje z klientem opiera na współpracy.
Szczególnie ważna jest dla niej pomoc w budowaniu u klienta wewnętrznej motywacji do zmiany.
249 zł
/ sesja

Nie przyjmuję w gabinecie
Rozmawiam online
Nie rozmawiam po angielsku
Zuzanna Wodyk
Z natury — osoba szczerze zaciekawiona ludzkimi interakcjami i ich osadzeniem w kontekście. Czerpiąca z empatii i wiedzy, by zrozumieć i wesprzeć.
Mama dwójki synów, miłośniczka kawy i sztuki wypieków, podróżniczka.
149 zł
/ sesja

Przyjmuję w gabinecie
Nie rozmawiam online
Rozmawiam po angielsku
Maria Bochenek
Psychoterapię dopasowuję indywidualnie do pacjenta, wykorzystując techniki poznawcze, behawioralne, Dialog Motywujący i tzw. trzecią falę CBT. Najważniejsze jest dla mnie przekonanie, że pacjent jest ekspertem od samego siebie. Dlatego w pracy skupiam się na aktywnym słuchaniu, zaangażowaniu i uważności, dzięki którym mogę dobrze zrozumieć zgłaszane trudności, a także pomagać pogłębiać wiedzę o sobie samym. Moim celem jest wyposażenie pacjenta w narzędzia i umiejętności, dzięki którym długotrwale poprawi jakość swojego życia.
Pracuję z osobami dorosłymi zmagającymi się z trudnościami psychologicznymi i emocjonalnymi.
Pomagam osobom, które doświadczają:
- Obniżonego nastroju (depresja, przewlekły smutek, brak motywacji i poczucia sensu)
- Lęków i fobii (lęk uogólniony, społeczny, ataki paniki, fobie proste)
- Zaburzeń obsesyjno- kompulsyjnych
- Przewlekłego stresu
- Trudności w relacjach
- Niskiej samooceny
- Wstydu
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
149 zł
/ sesja

Nie przyjmuję w gabinecie
Rozmawiam online
Nie rozmawiam po angielsku
Iwona Popielarz
Od niespełna 20 lat zajmuje się diagnozą, terapią i pomocą dzieciom, młodzieży oraz młodym dorosłym.
W pracy terapeutycznej zarówno indywidualnej, grupowej jak i w pracy z rodzinami integruje różne podejścia terapeutyczne, m.in. poznawczo-behawioralne, dialogu motywującego, terapii dialektyczno-behawioralnej. W pracy z ludźmi kieruje się zasadą współpracy i elastyczności, bo taki kierunek służy umacnianiu u osoby jej własnej motywacji i zobowiązanie do zmiany.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w służbie zdrowia: przez kilkanaście lat w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy oraz Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr J. Biziela.
Poza pracą kliniczną zajmuje się dydaktyką – prowadząc szkolenia, wykłady dla psychologów, pedagogów, lekarzy, nauczycieli.
Uwielbia ludzi, a relaksuje się najczęściej obcując z przyrodą.