Grafika zaburzenia psychiczne
Zdrowie psychiczne osób dorosłych

Depresja

Depresja odbiera życiu smak i wpędza w poczucie beznadziei, nie masz siły wstać z łóżka, a codzienne czynności stanowią wyzwanie. Dlatego często decyzja o rozpoczęciu terapii jest bardzo trudna. Warto podjąć ten wysiłek, bo z problemem depresji nie trzeba zmagać się w pojedynkę.

Terapeuta przywróci Ci wiarę we własne siły i doda energii do zmian. Będzie towarzyszył w procesie leczenia, żebyś potrafił sam/a identyfikować myśli i emocje, które wciągały Cię w pułapkę chronicznego przygnębienia.

 • depresja

  Depresja – typowe objawy i gdzie szukać pomocy


  Depresyjne myślenie o sobie i przyszłości wzmacnia uczucie smutku, poczucie winy oraz beznadziei, co prowadzi do unikania kontaktu z ludźmi i stopniowego wycofywania się z relacji. 

 • Pierwsza sesja terapeutyczna – czego możesz się spodziewać i jak się do niej przygotować?

  Pierwsza sesja terapii – jak się przygotować?


  Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii jest ważnym krokiem w dbaniu o swoje zdrowie psychiczne. Może być kluczem do poprawy Twojego samopoczucia i radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi.

 • Jak dobrze wybrać terapeutę? Krótki poradnik przed pierwszą sesją w gabinecie terapeutycznym

  Jak wybrać dobrego terapeutę?


  To zrozumiałe, że przed pierwszą sesją możesz czuć niepokój. W końcu to zupełnie nowa sytuacja, podczas której będziesz poruszać trudne tematy.

 • Na czym polega terapia schematu?

  Na czym polega terapia schematu?


  W terapii schematu kluczową kwestią są emocjonalne potrzeby pacjenta. Ich niezaspokojenie w dzieciństwie i okresie dojrzewania uznawane jest za źródło problemów psychicznych w dorosłym życiu.

Jeśli nie wiesz jakiego terapeutę wybrać albo nie wiesz czy terapia jest dla Ciebie, porozmawiaj z nami.

Możesz też zadzwonić po numer +48 536 73 60 01 lub skorzystać z formularza kontaktowego.