amie_poradnia_kolor_jasne_tlo_2

O nas

Poradnia Akademii Motywacji i Edukacji to miejsce, które stworzyliśmy z myślą o każdym, kto potrzebuje wsparcia, uważnego wysłuchania i profesjonalnie udzielonej pomocy psychoterapeutycznej.

Naszą misją jest umocnienie u osoby jej własnej motywacji i chęci do wprowadzenia zmiany. Pracujemy metodami terapii poznawczo-behawioralnej, terapii schematów, terapii dialektyczno-behawioralnej, terapii ACT. Łączymy to z dialogiem motywującym. Wszystkie te podejścia mają naukowo potwierdzoną skuteczność, a my jesteśmy prekursorami wprowadzania dialogu motywującego na terenie całej Polski.

Chcemy, aby każdy Klient Poradni AMiE czuł się komfortowo i mógł w bezpiecznych warunkach podejmować ważne dla siebie zmiany, dlatego:

Prowadząc terapię kierujemy się indywidualnym, szytym na miarę podejściem do klienta:
empatią, życzliwością i wartościami zgodnymi z zasadami etyki zawodowej.

Pracujemy zespołowo, nieustannie się szkoląc, wspierając, regularnie superwizując, podnosząc nasze kompetencje.

Zespół Poradni AMIE tworzą profesjonaliści, psychoterapeuci, osoby z wieloletnim doświadczeniem, a także uczestnicy prowadzonej przez nas Akademii Motywacji i Edukacji, zdobywający doświadczenie podczas 4-letnich podyplomowych studiów, pracujący pod opieką i superwizją doświadczonych klinicystów – superwizorów psychoterapii (certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej).

Nasi specjaliści są członkami ważnych stowarzyszeń akredytujących ich umiejętności, w tym m.in. 

  • Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), 
  • Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (PTTM), 
  • European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT),
  • Polskiego Towarzystwa DBT.
 

Oferujemy pomoc zarówno dla osób dorosłych, nastolatków, jak i dzieci w ramach psychoterapii indywidualnej krótko – i długoterminowej, grupowej, czy też poprzez uczestnictwo w warsztatach i treningach.

Prywatna sesja terapeutyczna może pomóc zmienić Twoją perspektywę, znaleźć motywację do działania, do postawienia kolejnego kroku czy do dokonania zmiany.

Praca nad własnymi trudnościami, problemami czy ciężkimi doświadczeniami może nas czasem przerastać. Specjaliście AMiE wesprą, wysłuchają i pomogą Ci ustalić dalsze kroki działania. 

Dostosowane do Twoich potrzeb spotkania terapeutyczne mogą znacząco poprawić Twoje samopoczucie, samoakceptację, a także mogą wspomóc Cię w codziennym życiu i radzeniu sobie z trudnościami.

Odczuwamy wielką satysfakcję z tego, że udało nam się w ostatnich latach wprowadzić i skutecznie rozpowszechnić w Polsce metodę dialogu motywującego.

Obecnie jesteśmy w trakcie wprowadzania do polskiej psychoterapii tzw. terapii poznawczo-behawioralnej krótkoterminowej, podczas której w ciągu dziesięciu starannie opracowanych spotkań pomagamy w problemach związanych z lękiem, depresją i uczuciami złości.

  • Skuteczny pakiet na lęk
  • Skuteczny pakiet na depresję
  • Skuteczny pakiet na złość

AMiE to więcej niż poradnia. Od lat prowadzimy 4-letnią szkołę psychoterapii, w której kształcimy profesjonalistów, psychoterapeutów, psychologów, profilaktyków i lekarzy.

Założona przez nas Akademia Motywacji i Edukacji (AMiE) powstała z myślą o przyszłych psychoterapeutach, którzy nie tylko poszukują skutecznych metod i narzędzi pracy z klientami, ale przede wszystkim chcą rozwijać swój warsztat o umiejętności okazywania troski, szacunku i empatycznego reagowania na wypowiedzi klienta.

Akademia AMiE w pracy dydaktycznej i superwizyjnej pragnie zachęcać uczestników do rozumienia sytuacji pacjenta poprzez pryzmat jego myśli i zachowań, oraz ważnych dla niego wartości i motywacji do różnych zachowań. 

Misją Akademii Motywacji i Edukacji jest uczenie profesjonalistów, psychoterapeutów, psychologów, profilaktyków i lekarzy, w co wkładamy całe swoje serce. Regularnie organizujemy kursy, warsztaty czy szkolenia. Piszemy i publikujemy książki, organizujemy konferencje naukowe i seminaria dla praktyków. Naszym motorem jest praca na rzecz innych ludzi, co często robimy na zasadach pro bono.

Mieliśmy m.in. przyjemność opracować merytoryczną treść do programu wsparcia „Emocjonalne Know-How w czasach pandemii”, przygotowanego przez Hands Free Know How.