Grafika zaburzenia psychiczne
Zdrowie psychiczne osób dorosłych

Obniżony nastrój

Obniżony nastrój to naturalna reakcja na życiowe zawirowania, ale gdy jest z nami na stałe, dłużej niż dwa tygodnie, bez oczywistego wyjaśnienia, warto przyjrzeć się bliżej swojej kondycji psychicznej.

Długotrwałe przygnębienie może być zapowiedzią depresji, ale nie musi tak być. Wczesna interwencja terapeutyczna może skutecznie zapobiec pogłębianiu się problemu i pomóc odzyskać równowagę emocjonalną.

 • depresja

  Depresja – typowe objawy i gdzie szukać pomocy


  Depresyjne myślenie o sobie i przyszłości wzmacnia uczucie smutku, poczucie winy oraz beznadziei, co prowadzi do unikania kontaktu z ludźmi i stopniowego wycofywania się z relacji. 

 • Pierwsza sesja terapeutyczna – czego możesz się spodziewać i jak się do niej przygotować?

  Pierwsza sesja terapii – jak się przygotować?


  Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii jest ważnym krokiem w dbaniu o swoje zdrowie psychiczne. Może być kluczem do poprawy Twojego samopoczucia i radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi.

 • Jak dobrze wybrać terapeutę? Krótki poradnik przed pierwszą sesją w gabinecie terapeutycznym

  Jak wybrać dobrego terapeutę?


  To zrozumiałe, że przed pierwszą sesją możesz czuć niepokój. W końcu to zupełnie nowa sytuacja, podczas której będziesz poruszać trudne tematy.

 • Na czym polega terapia schematu?

  Na czym polega terapia schematu?


  W terapii schematu kluczową kwestią są emocjonalne potrzeby pacjenta. Ich niezaspokojenie w dzieciństwie i okresie dojrzewania uznawane jest za źródło problemów psychicznych w dorosłym życiu.

Jeśli nie wiesz jakiego terapeutę wybrać albo nie wiesz czy terapia jest dla Ciebie, porozmawiaj z nami.

Możesz też zadzwonić po numer +48 536 73 60 01 lub skorzystać z formularza kontaktowego.